Чому потрібні водостічні системи?

 Дах є надійним захистом від різних погодніх впливів, у тому числі і від вологи і опадів. І для запобігання затоплення підвалів водою, що стікає з даху, а також для збереження і захисту отмостки і фундаменту будинку від передчасного руйнування використовують водостічні системи. Правильний підбір і монтаж водостічної системи захистить ваш будинок від підтоплення стічними водами, а також допоможе вберегти прибудинкову територію від калюж і бруду. Водостічна система це невід’ємний покрівельний елемент, що забезпечує організований стік талої та дощової води з дахів, запобігаючи таким чином, руйнування карнізних звісів, стін, цоколя, фундаменту, продовжуючи експлуатаційний ресурс, як самої покрівлі, так і будинку у цілому. І, зрозуміло, система працює ефективно тільки у тому випадку, якщо вона правильно і грамотно спроектована враховуючи всі особливості покрівельних скатів.

   Водостічні системи складаються з великої кількості різноманітних елементів таких як кронштейни, ринви, різного роду перехідники, зливові приймачі, воронки для водостоку, затримувачі сміття і різноманітні кріплення. При цьому у цій складній конструкції кожен елемент виконує свою функцію.

   Водостічні системи бувають різними. Перш за все, всі водостічні системи можна диференціювати виходячи з матеріалів, використаних при їх виготовленні. Іншими словами, водостоки можуть бути металевими (сталеві і мідні водостоки) і пластиковими (ПВХ). На вибір матеріалу неабиякою мірою може вплинути тип покрівельного покриття. Металева покрівля передбачає використання металевих водостоків, інші типи – пластикових. Крім цього, водостоки за своєю формою підрозділяються на круглі і прямокутні. Що стосується останнього пункту, то у цьому випадку вибір визначається лише побажанням замовника.

Вибираючи водостічну систему слід звернути увагу на матеріал виготовлення який впливає на технічні характеристики. Як матеріал для виготовлення застосовують метал і полімерні матеріали. Використання оцинкованих металевих систем є досить популярним на сьогоднішній день. Вони чудово справляються зі своїми основними функціями і служать досить тривалий термін. Однак застосування у виробництві гарячеоцинкованої сталі, облицьованої з обох сторін полімерами створює гідну конкуренцію для оцинкованих металевих систем. Відзначимо, що останні є кращими в естетичному плані, мають високий термін служби і є стійкішими до різних кліматичних умов.

  Водостічні системи з оцинкованої сталі з полімерним покриттям відрізняються високою міцністю всіх елементів, що є істотною перевагою, якщо система працює під постійним тиском снігу і криги. Такі системи мають довгий термін експлуатації через їх стійкість до корозії і несприятливих впливів навколишнього середовища. Виготовляються елементи даної системи водозливу на основі гарячеоцинкованої сталі, яка має товщину 0,5 – 0,7 мм із застосуванням пластизолу (полімерного покриття), нанесеного на обидві сторони сталі. Завдяки цьому система водостоку з оцинкованої сталі здатна витримати великі температурні перепади.

  Все більшу популярність здобувають пластикові водостічні системи. Завдяки матеріалу, який використовується для виготовлення цих систем вони не піддаються корозії і гниттю. Полімерні водостічні системи достатньо міцні і стійкі до перепадів температур. Відзначаються вони і прекрасним естетичним виглядом, завдяки великому вибору кольорів Ви зможете легко підібрати всі елементи у тон вашої покрівлі або фасаду.

  Зазначимо, що слід вибирати тип вашої водостічної системи у відповідності з Вашим покрівельним покриттям. Ще один чинник, на який Вам, можливо, слід звернути увагу – це простота і швидкість монтажу. Металеві монтуються дещо довше у порівнянні з полімерними. Оскільки метал є важким матеріалом, то і для встановлення таких систем необхідно і міцні кріплення, кронштейни і перехідники. Металеві системи є менш еластичними у плані коли необхідно змінити розміри окремих елементів. Монтаж систем з полівінілхлоридів є більш швидким. Легкість цих матеріалів не змусить докладати значних зусиль і не будуть обтяжувати скати будинку.

  Як бачите вибір водостічних систем є достатньо великим, тому що саме встановлювати для вашого будинку залежить від ваших потреб і смаку.
Також можливі під замовлення такі водостічні системи як: TIGRES, Rain Guard, Strong Way, Nikoll…
І безліч інших водостічних систем під індивідуальний вибір клієнта.