Теплоізоляція покрівлі

 Дах – важливий елемент конструкції будь-якої будівлі, що забезпечує захист від природних дій і багато у чому визначає зовнішній вигляд будівлі. Теплоізоляція покрівлі – це важливий етап комплексної теплоізоляції будівлі. Тому проектуванню, монтажу та теплоізоляції покрівлі повинна приділятися особлива увага. Щоб теплоізоляція була виконана на належному рівні, конструкція покрівлі повинна бути міцною і стійкою, мати якісну гідро – і теплоізоляцію покрівлі, а також відповідати протипожежним нормам. Теплоізоляція покрівлі – важливий аспект сучасного будівництва.

 Тепла і холодна теплоізоляція покрівлі

 В залежності від вимог до теплоізоляції покрівлі підрозділяють на теплі і холодні.

 До теплих відносять покрівлі, конструктивно передбачаючі наявність горища. Такий пристрій забезпечує теплоізоляцію покрівлі за рахунок повітряного додаткового простору між поверхнею даху, стінами і перекриттям верхнього поверху. Додаткова теплоізоляція покрівлі у даному випадку може і не знадобитися. Конструкція горища ефективно захищає будівлю від холоду, забезпечує безперервне провітрювання і вологообмін різних елементів конструкції. А його пристрій значно підвищує надійність і термін служби всій будівельної конструкції, але загальна вартість будівництва при цьому збільшується. В підпокрівельному просторі можна відвести місце під мансарду, яка може бути житловою кімнатою, стінами в якій є бічні поверхні покрівлі. При цьому для ефективної теплоізоляції покрівлі, відстань від підлоги до вінця мансардного приміщення повинно бути не менше 1,5 м.

 

  До холодних відносять покрівлі без горища, які зводять, у основному, над неопалювальними будівлями, сараями та іншими господарськими будівлями. У функції такої покрівлі входить лише безпосередній захист від атмосферних опадів. Теплоізоляція покрівлі у даному випадку не потрібно.utepliteli

 

Які утеплювачі для покрівлі бувають і в чому їх різниця?

 Сучасні технології і нові матеріали забезпечили появу на будівельному ринку най ширшого асортименту утеплювачів, здатних задовільнити будь-які запити як у будівельників, таки і домовласників. Утеплювач для покрівлі класифікують за трьома основними категоріями: скловолоконні, на мінераловатній основі і утеплювачі, виготовленні з полімерних з’єднань.

 Кожна категорія має свої особливості, фізико-технічні та експлуатаційні характеристики, якими і визначається область їх застосування. Наприклад: утеплювачі на скловолокнистій основі володіють низькою вогнестійкістю, слабкими жорсткостними характеристиками, легко піддаються деформації. Найчастіше їх використовують для утеплення промислових об’єктів і систем комунікацій.

 

Мінераловатний утеплювач для даху виготовляється з натурального каменю гірської породи (як правило, це базальт). Завдяки своїй унікальній структурі, за всіма характеристиками у рази перевершує скловолокнисту теплоізоляцію. Довговічний, пожежобезпечний, з прекрасними характеристиками гідрофобності і паропроникності, утеплювач на мінераловатній основі є ще і відмінною шумоізоляцією. Гарна паропропускна здатність гарантує стабільний, сприятливий для людини, мікроклімат у приміщеннях, відсутність цвілі і грибка. Несприйнятливість до впливу хімічних та біологічних факторів, а також абсолютна екологічна безпека, доповнюють позитивні характеристики утеплювачів на мінераловатної основі.

 Екструзійні полімерні утеплювачі (екструдований пінополістирол, у побуті – пінопласт) володіють високими характеристиками міцності і практично не деформуються при стиску. Окрім того, пінополістирол абсолютно не вбирає вологу і не реагує на вплив будь-яких агресивних зовнішніх середовищ. Завдяки своїм універсальним властивостям, полімерний утеплювач може застосовуватися у якості теплоізоляції у будь-яких конструкційних елементах будівлі, які не мають обмежень щодо вимог пожежної безпеки. Має дуже малу вагу, використовується у виготовленні сендвіч-панелей.

 На що варто звернути увагу, вибираючи утеплювач для свого будинку? Перш за все, на кліматичну зону – в умовах м’якої зими буде нерозумним утеплювати будинок дорогими теплоізоляційними матеріалами, призначеними для арктичних холодів. І навпаки – низькі теплоізоляційні характеристики утеплювача негативно позначаться на експлуатаційних якостях всієї будівлі у цілому. Обов’язково детально вивчити технічну документацію від заводу – виробника. Ну а якщо це ні про що не говорить, довірте свій вибір утеплювача професіоналам.

 


 Підпокрівельні плівки


Всі покрівельні матеріали призначені у першу чергу для захисту будинку від зовнішньої вологи. Краплі води і конденсату можуть проникнути під покрівлю при неякісному монтажі, невеликому куті схилу даху або під час екстремальних природніх явищ – сильний косий дощ або сильний вітер. У самих житлових будинках також завжди виділяється волога внаслідок життєдіяльності людини, тварин, рослин.

У покрівельних конструкціях передбачено створення необхідних вентиляційних зазорів при монтажі гідроізоляційної плівки для повного видалення внутрішньої вологості, також і зовнішньої, що потрапила під покрівлю з атмосфери – це може забезпечувати тривалий термін служби даху і всього будинку.

Сам вибір плівки для влаштування ізоляції залежить від декількох важливих факторів – покрівельних матеріалів і можливості створити зазор між плівкою і теплоізоляцією. Для неутепленого скатного даху з металевою покрівлею і з наявним горищем застосовують спеціальні гідроізоляційні паропропускні плівки. Для утеплених дахів використовують армовані мікроперфоровані плівки антиконденсатну і супердифузійну мембрану.

Мікроперфорована плівка являє собою досить складний по будові матеріал, який зазвичай складається не менше ніж з трьох шарів – арматурної сітки і двох зовнішніх шарів лавсанових смуг і поліетиленової плівки. Таким чином армуюча сітка додасть твердість матеріалу, ламінування з двох сторін створює гідроізоляційні властивості. Присутність мікроперфорації в плівках дозволить вивітрити водяні пари.

Супердифузійні мембрани захищають від можливих проникнень вологи з атмосфери, що дозволить зберегти теплоізоляційні параметри даного матеріалу. До того ж це не перешкоджає висновку випаровування вологи з конструкції, наприклад, при висиханні теплоізоляції влітку.

При правильному застосуванні покрівельної плівки забезпечується водонепроникність конструкції протягом всього експлуатаційного терміну.

 logo-rockwool2