Найкращими елеменами безпеки покрівлі є снігозатримувачі. Але на жаль у нашій країні він дуже мало поширений. І зустріти їх на дахах наших будинків вдається рідко. Хоча, приміром, у Європі, жоден будинок не може бути прийнятий у експлуатацію, якщо на ньому немає снігозатримувачів. А, не у приклад нашій країні, в Європі клімат значно м’якше, і опади у вигляді снігу, там випадають набагато рідше, ніж у нас.

Снігоутримувачі

  Для чого потрібні снігозатримувачі? Основна функція снігозатримувачів полягає у тому, що вони перешкоджають лавиноподібному сходу снігу і льоду з дахів будинків. Як наслідок, підвищується безпека, як господарів будинку та їх гостей, або перехожих. Виходячи з дому, Ви не будете боятися того, що на Вас впаде багатокілограмова маса снігу і заподіє Вам шкоди. Нанесення шкоди автотранспорту, що стоїть під дахом будинку, також виключається. І, окрім того, не буде завдано шкоди покрівельним матеріалам, що покривають ваш дах, і водостічній системі

   Відомо, сніг – природний утеплювач і чудовий теплоізолятор. Встановивши систему снігозатримання на даху, можна отримати додаткову можливість зберегти тепло будинку, заощадивши при цьому кошти на його обігрів.

Види:

Найбільш простими і доступними рішеннями є кутові снігозатримувачі. Виготовляються вони із листової сталі з полімерним покриттям, завдяки чому вдається підібрати снігозатримувачі згідно з кольоровим рішенням наявної покрівлі.
Найчастіше монтаж кутових снігоутримувачів проводиться на покрівлю з металочерепиці або металопрофілю. Верхні грані кутових снігоутримувачів підводяться впритул до сходинки хвилі на металочерепиці. Така конструкція фіксується на покрівлі саморізами що йдуть в комплекті. При цьому фіксація верхньої грані проводиться до кожної хвилі листа металочерепиці або металопрофілю, а для фіксації нижньої межі, саморізи можна закручувати через хвилю.

Трубчасті снігозатримувачі є одними з найбільш якісних елементів безпеки покрівлі. Вони пропускають сніг між трубами і поверхнею даху невеликими порціями, що перешкоджає безконтрольному сходу великих обсягів снігу.

   Снігозатримувач трубчастий являє собою збірну конструкцію з двох паралельно розташованих труб, що вставляються в отвори кронштейнів, які кріпляться до покрівлі поперек її ската.

   Труби снігоутримувача можуть мати як овальний, так і круглий перетин діаметром 25-32мм (товщина стінки 1,5мм). Кронштейни виготовляються з металевого листа товщиною 2-2,5мм. Снігоутримувачі трубчасті можуть бути сталевими, алюмінієвими і мідними. Мідні снігозатримувачі призначені для мідних покрівель, інші метали на покрівлі з міді застосовуватися не можуть через виникнення гальванічного ефекту при контакті різних металів.

   Найбільше поширення отримали найміцніші і недорогі снігозатримувачі з гарячеоцинкованої сталі. Поверх цинкового шару для посилення антикорозійного захисту і поліпшення зовнішнього вигляду найчастіше наноситься кольорове покриття, колір якого можна підібрати в тон покрівельного матеріалу.

   Встановлення снігозатримувачів на покрівлю аналогічна установці покрівельного огородження і містка. Трубчасті снігозатримувачі встановлюються на відстані приблизно 35 см від карніза, тобто, близько другої хвилі знизу. Якщо довжина ската становить понад 8 метрів, і при великому ухилі покрівлі, рекомендується встановити ще один додатковий ряд елементів безпеки.
Над мансардними вікнами снігозатримувачі встановлюються в обов’язковому порядку.
Трубчасті снігозатримувачі можуть бути встановлені на будь-яких покрівлях не залежно від того, яким матеріалом вкритий дах, так як мають різні види опор-кронштейнів. Трубчасті снігозатримувачі є найміцнішими.

За звичай ці снігозатримувачі використовуються для дахів вкритих металочерепицею або металопрофілем. Встановлюються вони у шахматному порядку із розрахунку 3 шт. на м.п. Кріпляться снігозатримувачі 4-ма саморізами якими комплектується металочерепиця. Завдяки тому що снігозатримувачі у вигляді підковки виготовляються з того ж самого матеріалу що і металочерепиця, колір можна підібрати відповідно кольору вашого даху.
Товщина металу 0,5мм. Висота 74мм, діаметр півкола 394мм

Вважається, що застосування снігозатримувачів на бітумній черепиці – не обов’язково, це пов’язано з тим, що поверхня черепиці не сприяє лавиноподібному схожденню снігу, однак для кращої безпеки і захисту водостоків, ми рекомендуємо їх використання.

Снігозатримувачі для м’якої черепиці виготовляються з металу товщиною 1 мм, а всі поверхні покриваються полімерним матеріалом.

Снігозатримувачі для гнучкої черепиці виглядають приблизно як зігнутий з металевої полоси трикутник, одна грань якого має продовження, яким він і закріплюється на покрівлі, а місця кріплення закриваються наступною покрівельною плитою. Розташовуються такі снігозатримувачі у декілька рядів в шаховому порядку у нижній частині схилу даху.