Геомембрана ІЗОЛІТ – 05 (Iso-drain) – рулонний матеріал з безліччю впорядкованих виступів висотою 8 мм. Ізоліт виготовляється з поліетилену високої щільності (HDPE), завдяки чому він має відмінну стійкість до впливу води, грибків, агресивних середовищ, ультрафіолетового випромінювання і т.п.

Області застосування, особливості застосування, монтажу, зберігання.

Геомембрана Ізоліт® застосовується у різних конструкціях, основні з яких:

Фундаменти, підземні приміщення;

Підлоги і міжповерхові перекриття;

Експлуатовані і зелені покрівлі;

Мости і тунелі;

Пластові і вертикальні дренажі;

Канали і невеликі озера;

Поділ ґрунтів гідроізоляційним шаром.

Технічні характеристики Ізоліт 05:

Товщина мембрани – 0,5 мм

Висота виступів – 8,0 мм

Вага мембрани – 480 г/м2

Обсяг повітряного зазору – 5,5 л/м2

Стійкість до продавлювання – 190,0 кН/м2

Температуростійкість -40…+80

Пропускна спроможність (уздовж мембрани) – 4,6 л/с/м

Горючість – С3

Довжина мембрани в рулоні – 20,0 м

Ширина рулону – 1,0 м., 1,5 м,.2,0 м.

Геомембрана Ізоліт в конструкції споруди виконує кілька функцій:

Гідроізоляція. Єдиним вразливим місцем у такій гідроізоляції можуть бути місця з’єднання окремих полотен між собою. Тому варто приділити велику увагу стикуванню геомембрани Ізоліт, щоб забезпечити максимальну надійність конструкції. Полотна з’єднують між собою одним з відповідних способів: зварюють за допомогою гарячого повітря; склеюють за допомогою спеціальної бутилокаучукової стрічки або бітумної мастики.

Дренаж.

Геомембрана Ізоліт має безліч впорядкованих виступів, які у поєднанні з геотекстилем утворюють порожнину обсягом близько 5,5 л/м2. Крізь геотекстиль у цю порожнину дренує вода і далі відводиться по порожнині в дренажну трубу, криницю і т.п. Утворюється своєрідний плоский дренаж, який тільки частково можна назвати «плоским». Завдяки гнучкості матеріалів, такий дренажний композит може набувати будь-яку необхідну форму, огинати бетонні конструкції і нерівності ґрунтової поверхні, або ж утворювати лоток для відводу води. При цьому не потрібне застосування гравію, щебеню або піску, що значно спрощує і здешевлює проведення робіт, скорочує транспортні витрати.

Захист.

Геомембрана Ізоліт має гарну міцність на продавлювання і розрив. Тому при використанні разом з руберойдом або іншими бітумними матеріалами, Ізоліт забезпечує захист бітумного шару від пошкоджень ґрунтом засипання, корінням рослин і т.п.

Вентиляція.

Геомембрана Ізоліт може застосовуватися для гідроізоляції фундаментів і без використання геотекстиля. У цьому випадку Ізоліт монтується виступами до стіни, у результаті чого утворюється повітряний зазор між бетоном і гідроізоляцією. По-перше, це захищає стіну від попадання вологи з ґрунту засипання. По-друге, це дозволяє стінам «дихати», що, у свою чергу, зменшує старіння бетону.

Звуко  та теплоізоляція.

У конструкціях бетонних підлог і експлуатованих покрівель, повітряний зазор між виступами геомембрани Ізоліт служить як додатковий звуко  і теплоізоляційний шар.

Для дренажного композиту необхідно використовувати якісний і міцний геотекстиль. У іншому випадку, при використанні легкодеформуючого геотекстилю, під впливом навантаження від ґрунту порожнина композиту може зменшитися в кілька разів, аж до зникнення. Таке може відбуватися при використанні голкопробивного геотекстилю, який, як правило, характеризується великими деформаціями при незначних навантаженнях.