Фальцева покрівля – краса на століття

   Фальцева покрівля – це не винахід наших днів – таким способом покривали дахи ще в давнину. І зараз можна побачити такі покрівлі на старовинних соборах, церквах і палацах. Використання сучасних матеріалів і технологій зробило цю технологію ще надійнішою і доступнішою.

   Так що ж таке фальцева покрівля? Це покрівля з рулонної або листової сталі з цинковим або спеціальним полімерним покриттям. falceva krovlya 4За такою ж технологією можна укладати і дах з кольорових металів, найпопулярнішою з яких є мідь. Адже, окрім того, що фальцева покрівля мідна дуже красива, при дотриманні технології монтажу покрівлі, така покрівля прослужить понад століття. Елементи, з яких збирається така покрівля, називаються картини. Краї кожного елемента спеціально підготовлені для створення міцного фальцевого з’єднання. Горизонтальні з’єднання виконують лежачими, вертикальні – стоячими. Подвійний фальцевий шов з ущільненням забезпечує надійні з’єднання, що повністю виключають протікання. Раніше шви закручували вручну, зараз же це роблять за допомогою спеціального закаточного інструменту, що дозволяє забезпечити якість шва і прискорити монтаж покрівлі.

Рулонна технологія
   Рулонною називають технологію при якій покрівельні картини виготовляються з металу, доставленого в рулонах, і можуть мати практично будь-яку довжину. фальцева покрівля (рулонна технологія)Саме це дозволяє уникнути поперечних (лежачих) фальців і, відповідно, основних місць протікань. З’єднання покрівельних картин здійснюється в подвійний стоячий фальц.
У разі монтажу рулонної фальцевої покрівлі, картини виготовляються за місцем на спеціальному устаткуванні. Така технологія вимагає високої кваліфікації фахівців-покрівельників, зате дозволяє уникнути горизонтальних швів.

   Рулонна технологія є найбільш прогресивною і дає можливість влаштовувати сучасні фальцеві покрівлі як зі звичайної оцинкованої рулонної сталі, так і з оцинкованої з полімерним покриттям, матово-полімерним покриттям, а також і з рулонної міді.

Основні переваги фальцевої покрівлі

• Відносно низька вага – не вимагає посилених несучих конструкцій. Це дозволяє використовувати таку покрівлю при реконструкції покрівель.
• Надійність швів і відсутність точок кріплення виключає протікання.
• Можливість виготовлення покрівель будь-яких конфігурацій.
• Не вимагає витрат на експлуатацію – фальцева покрівля, технологія укладання якої була дотримана, прослужить без будь-якого догляду десятки років.

Види:

Завантажити інструкції   №1   №2 

1. Металевий лист оцинкований з покриттям (поліестер,матовий поліестер, мідь, титан-цинк, алюміній)
2. Водостічна система
3. Обрешітка
4. Контробрешітка
5. Гідроізоляція
6. Утеплювач
7. Пароізоляція
8. Двосторонній скотч
9. Підшивка стелі
10. Технологічна обрешітка
11. Крокви
12. Суцільна обрешітка
13. Підшивання карніза

  Правила монтажу фальцевої покрівлі

Рекомендований ухил фальцевої покрівлі більше 10 градусів. Встановлювати фальцеві покрівлі необхідно на обрешітку з кроком 25 см або по суцільній основі. При недотриманні необхідного кроку може виникнути прогин сталевих листів, що призведе до ослаблення і деформації металу, що у свою чергу може стати причиною протікання в стиках швів. При монтажі фальцевої покрівлі варто обережно поводитися з аркушами: не можна кидати, дряпати, розмітку наносити тільки маркером або олівцем.

Монтаж фальцевої покрівлі

Монтаж фальцованої покрівлі виконується в два етапи. На першому етапі виготовляються картини для покриття даху необхідних форм і розмірів, а також її комплектуючих. Другим етапом є підготовка рівної суцільної поверхні або обрешітки під монтаж картин. Між собою картини з’єднуються стоячим або лежачим фальцом.

Крім фальцевої покрівлі існує безліч інших різновидів її монтажу.

Покрівельна шашка – це штучне металеве покрівельне покриття із спеціальними замками по краях.
Для виготовлення штучного покриття металевий лист товщиною 0,5-0,8 мм розкроюється на невеликі пластини, розмір яких залежить від особливостей даху. В основному це вироби розміром 25 на 25 см або 33 на 33 см. Метал проходить обробку на згинальних верстатах: кромки готових деталей підготовлені для фальцевого з’єднання – один з одним елементи з’єднуються за допомогою спеціальних замків.

Покрівельна конструкція виходить герметична, вода безперешкодно скочується у напрямку замку – при належному ухилі. Щоб дах був надійним в плані протікання, рекомендується використовувати даний вид покрівельного покриття на схилах з кутом нахилу понад 35 градусів. Якщо ж ухил менше, то необхідно додатково виконати гідроізоляційний настил. За допомогою штучних металевих елементів створюються складні об’єкти, витонченість і красу яких складно недооцінити.

Покрівлі, купола, фасади, окремі складні ділянки і переходи на покрівлях, козирки …. Металеві лусочки (ромби, квадрати) можна робити різних розмірів. Це є додатковою перевагою для реалізації архітектурних рішень.