Системи антиобледеніння

  Система антилід elektra     Система антилід devi

 Для збереження покрівлі даху, фасаду будівлі та водостічних систем від пошкодження, внаслідок обледеніння та утворення бурульок, пропонуємо Вам сучасні електричні кабельні системи обігріву даху (систему антиобледеніння). Завдяки новим технологіям та винаходам, система антиобледеніння це економічна та дієва система, яка працює безшумно та незамітно, не потребує спеціального обслуговування та великих капіталовкладень.

Монтаж системи антиобеденіння даху дозволить уникнути ряду неприємностей, таких, як скупчення води на поверхні даху, при таненні снігу, та утворенню плям на фасаді будівлі; підвищеному навантаженню на окремі ділянки даху, що засипаний снігом; пошкодженню водостічних труб; утворенню великих бурульок, які представляють небезпеку для життя людей.

 

Утворення льоду на даху.

Сам по собі, сніг який знаходиться на даху, не небезпечний, але коли він перетворюється у воду, якій нікуди подітися, починається утворення льоду, що може призвести, при мінусових температурах, до появи бурульок, крижаних пробок.

Обледеніння утворюється за рахунок природних джерел тепла: сонце, теплі повітряні маси, добове коливання температури. Особливо сприятливим середовищем для утворення льоду є денні та нічні зміни температури повітря. Також джерелом тепла може служити погано ізольована поверхня даху, що конденсує на собі тепло від будівлі, внаслідок чого, снігові маси починають повільно підтавати.

Робота систем сніготанення при температурі -15…-20ºС, як правило не потрібна, при такій температурі дуже низька вологість і мала вірогідність випадання опадів, що виключає появу талих вод і утворення льоду.

Монтаж нагрівального кабелю.

Нагрівальний кабель необхідно монтувати по всьому шляху талої води, починаючи з жолобів, лотків і закінчуючи водостоками. При наявності зливової каналізації доведеться обігріти і її, де колектор обігрівається до рівня промерзання. Необхідно дотримуватися рекомендацій по встановленій потужності нагрівального кабелю для комплексної системи водовідведення: лотків, жолобів, водостоків і т.д.

Як працює система антизледеніння.

Принцип роботи системи антиобмерзання полягає в наступному: нагрівальний кабель вкладення у водостоках і по краю даху будівлі розігріває поверхню, перешкоджаючи утворенню льоду і сніжних заторів, і очищає шлях для відведення стічних вод по жолобах, водостоках до фундаменту. Робота такої системи забезпечує безпеку перехожих від зриву снігових мас і бурульок з даху, запобігає руйнуванню і деформації покрівлі, водостічної системи, забезпечує гарний зовнішній вигляд будівлі.

 

Які бувають типи дахів.

За своєю конструкцією та типом теплоізоляції дахи розподіляють на декілька типів:

«Холодний дах» – у ньго достатньо ізольована покрівля, температура горищного приміщення не набагато вище температури повітря зовні будівлі. Проблема утворення льоду при такій конструкції дахів виникає при появі відлиги, у такому випадку достатньо установки нагрівального кабелю в ринві і водостічній трубі. Потужність кабелю на один погонний метр труби або жолобу буде близько 40 – 60 Вт/м.

«Теплий дах» – покрівля з недостатньою теплоізоляцією, у зв’язку з чим спостерігається поява плюсової температури під снігом на даху, при цьому вода, що виникає в результаті танення снігу, стікає в труби і жолоби, де і перетворюється в лід. У таких випадках необхідно встановити додаткову нитку кабелю по краях для обігріву покрівлі. Додатковий нагріваючий кабель по краях даху монтується в разі великих снігових навантажень, а також на пологій покрівлі.

«Скатний дах» – кабель монтується в проблемних місцях покрівлі і яндовах розташованих з північної сторони. У деяких випадках по краю скатного даху де відсутні водостічні жолоби і відбувається утворення бурульок, для цього під дахом встановлюють одну нитку кабелю для «обрізання бурульок».

«Плоска покрівля» – кабель монтується у всіх наявних зовнішніх трубах, в трубах що встановлені всередині споруди. Якщо є перелив з різних рівнів даху, також обігрівають місця переливу і можливе місце проходу талих вод до ближнього водоприйомника.

Конструкція системи танення снігу й льоду

Система антиобледеніння включає в себе:

• гріючу частину, яка складається з нагрівального кабелю і аксесуарів для кріплення кабелю до даху. Кабель, нагріваючись, перетворює лід і опади у вигляді снігу і інею у воду.

• силові кабелі, коробки розподілу, кріпильні елементи, датчики.

Зони обігріву на даху:

• Водостічні труби по всій довжині;

• Водостічні жолоби і лотки;

• Зони навколо лійок і самі воронки;

• Вузол входу жолоба в ринву;

• Яндови (стики покрівлі);

• Карнізи дахів;

• Поверхня плоского даху;

• Дренажні та водозбірні лотки в грунті під ринвами.

 

Системи антиобледеніння (танення снігу) дозволяють:

 • Відмовитися від ручного очищення даху, що продовжує термін його служби.

 • Позбутися від бурульок і великих мас снігу.

 • Забезпечити безперешкодний відвід талої води через водостоки.

 • Виключити протікання даху і руйнування водостічних труб.

 

Хочемо наголосити, що відповідно до метеорологічних даних, система антиобледеніння даху, протягом холодного сезону (листопад-березень), працює загалом 140-160 ! годин. Застосовуючи відповідні терморегулятори та датчики, Ви суттєво збережете витрати на електроенергію.

Наприклад: змонтована система загальною потужністю 5 кВт “споживає” приблизно 65 грн/місяць.